Spring til indhold
Dokumenteret modelsideKatalogdata

Karrosseri ikke dokumenteret · Produktionsår ikke dokumenteret

KGM Musso EV

Kildebaseret modeloverblik med observerede drivmidler, dokumenterede varianter, købspunkter og aktuelt marked. Registreringstal, produktionsår og konkrete annoncer vises som tre forskellige datalag.

Aktuelt annoncefoto af KGM Musso EVAktuelt annoncefoto
Foto fra Bilbasen · KGM Musso EV 83 Black Line 4x4 4d · variant, farve og stand kan afvige

Nøgletal for KGM Musso EV

Varianter
0
Til salg
4
Medianpris
391.995 kr.
Typisk liggetid
Ikke tilgængelig

KILDE: Bilbasen · i dag kl. 10.54

Kort svar

Hvad er KGM Musso EV?

KGM Musso EV er registreret uden en dokumenteret karrosserikategori i Bilblikkets katalog uden dokumenteret produktionsperiode. Siden samler 0 dokumenterede varianter og observerede drivmidler som el. Der er endnu ikke et publicerbart nyregistreringsgrundlag på modelsiden. Effekten er ikke dokumenteret på modelsiden. 4 biler er til salg i intervallet 379.995 kr.–391.995 kr.

Fra research til konkret bil

Undersøg KGM Musso EV fra de vigtigste vinkler

Gå direkte til udbud, pris, drivmiddel, karrosseri og købskontrol uden at oprette tynde sider for hver tænkelig søgefrase.

Guide til modellen

Det komplette overblik over KGM Musso EV

Få overblik over model, varianter, registreringer og marked. Hvis en oplysning mangler, markerer vi det tydeligt.

Modelprofil

01

KGM Musso EV: karrosseri, periode og anvendelse

KGM Musso EV er dokumenteret i kataloget uden dokumenteret produktionsperiode. Karrosseriet er endnu ikke dokumenteret for KGM Musso EV, så plads, adgang og bagagerum skal vurderes på den konkrete bil.

Det dokumenterede drivmiddel er el. Det afgrænser den relevante kontrol af energi, service og totaløkonomi, men identificerer ikke i sig selv den præcise variant. Der er endnu ingen publicerbar variantspecifikation for KGM Musso EV. Modelsiden viser kun de felter, som katalog- og registreringskilderne faktisk dokumenterer.

Dokumenteret periode
uden dokumenteret produktionsperiode
Karrosseri
Ikke dokumenteret
Drivmidler
El

Dansk datagrundlag

02

KGM Musso EV i Danmark: registreringer, udbud og pris

Der er endnu ikke et publicerbart nyregistreringsgrundlag på modelsiden.

4 biler er til salg i intervallet 379.995 kr.–391.995 kr. Den observerede medianudbudspris er 391.995 kr. Prisniveauet skal afgrænses til samme generation, variant, årgang og kilometer, før biler kan sammenlignes meningsfuldt.

Observerede nyregistreringer
Ikke tilgængelig
Aktuelle annoncer
4
Observeret prisinterval
379.995 kr.–391.995 kr.

Variant og brugtbilvalg

03

Sådan sammenligner du brugte KGM Musso EV

Begynd med generation, første registrering, drivmiddel, motor eller batteri, gearkasse og effekt. Der er endnu ingen publicerbar variantspecifikation for KGM Musso EV. Modelsiden viser kun de felter, som katalog- og registreringskilderne faktisk dokumenterer. Variantens egne data er vigtigere end modelseriens højeste eller laveste tal.

Afslut med den konkrete bil: kontrollér service- og synshistorik, kilometer, skader, dæk, bremser og fejlmeddelelser, og prøvekør alle funktioner. Læg forsikring, afgift, finansiering, energi eller brændstof, service og forventet værditab oven i udbudsprisen, før KGM Musso EV sammenlignes med alternativer.

Dokumenterede varianter
0
Effektspænd
Effekten er ikke dokumenteret på modelsiden
Vigtigste kontrol
Batteri, rækkevidde og opladning

Varianter

Se motor, drivmiddel, gear, effekt og øvrige forskelle mellem varianterne.

Ingen varianter tilgængelige endnu

Vi tilføjer varianterne, så snart vi har pålidelige oplysninger om motor, batteri og udstyr.

Model mod model

Sammenlign KGM Musso EV med relevante alternativer

Vælg en anden model fra hele kataloget, og se forskellene side om side. Sammenligningen kan deles med et almindeligt link.

Sammenlign med en anden model

Relaterede modeller

Andre KGM-modeller at undersøge

Prioriteret efter fælles karrosseri, drivmiddel og styrken af det danske registreringsgrundlag.

Modelalternativ

KGM Torres EVX

El

  • Registreringstal ikke tilgængeligt
Åbn modeloverblik

Pris og marked

Prisintervallet er observerede udbudspriser — ikke en vurdering af én bestemt bil.

Se prisudvikling
Laveste udbud
379.995 kr.
Højeste udbud
391.995 kr.
Median
391.995 kr.
Datapunkter
4

KILDE: Bilbasen · i dag kl. 10.54

Modelbaseret købsguide

Det skal du undersøge på en brugt KGM Musso EV

Kontrollen skal følge den konkrete generation og variant — ikke kun modelnavnet i annoncen.

01

Identificér generation og variant

Sammenhold modelår, første registrering, motor eller batteri, gearkasse og udstyr. KGM Musso EV kan ændre specifikationer inden for samme modelnavn, så brug data for den konkrete variant.

02

Batteri, rækkevidde og opladning

Kontrollér batteriets dokumenterede tilstand, bilens reelle rækkevidde i dit kørselsmønster, AC/DC-ladeeffekt og om ladehistorik eller garantivilkår kan dokumenteres.

03

Dokumentér historik og stand

Bed om servicehistorik, synsrapporter, fakturaer og oplysninger om skader eller reparationer. Kilometer, dæk, bremser og fejlmeddelelser skal passe til bilens alder og pris.

04

Sammenlign totaløkonomi

Brug udbudspris som startpunkt — ikke facit. Læg forsikring, afgift, finansiering, energi eller brændstof, service og forventet værditab oveni, før KGM Musso EV sammenlignes med alternativerne.

Behov før modelnavn

Hvem passer KGM Musso EV typisk til?

  • Købere der først vil afklare karrosseri, plads og anvendelse på den konkrete bil.
  • Bilister der prioriterer dokumenteret historik frem for modelnavnet alene.
  • Købere der vil regne udbudspris, drift og værditab sammen før beslutningen.

KGM Musso EV til salg

De senest observerede annoncer vises først.

Se alle 4
Foto af KGM Musso EV 83 4x4 4d

KGM Musso EV 83 4x4 4d

2026 · 10 km · El · 379 km WLTP

Haderslev

379.995 kr.Prisvurdering ikke tilgængeligBilbasen · i dag kl. 10.54

Fra research til beslutning

Gå videre med KGM Musso EV

Aktuelle annoncer

KGM Musso EV til salg

Filtrér på pris, årgang, kilometer, drivmiddel og område i det aktuelle udbud.

Markedsudvikling

Følg modelprisen

Se medianpris, udbud og liggetid over tid, når datagrundlaget er tilstrækkeligt.

Månedsbudget

Beregn totaløkonomi

Regn værditab, finansiering, energi, afgift, forsikring og service sammen.

Konkret bil

Slå nummerpladen op

Kontrollér identitet, variant, syn og historik på den bil, du faktisk overvejer.

Hurtige, dokumenterede svar

Ofte spurgt om KGM Musso EV

Hvad koster en brugt KGM Musso EV?

De observerede udbudspriser ligger aktuelt mellem 379.995 kr.–391.995 kr, og medianen er 391.995 kr. Det er udbudspriser og ikke dokumenterede salgspriser eller en vurdering af en bestemt bil.

Hvilke KGM Musso EV-varianter findes her?

Der er endnu ingen variant med en publicerbar specifikationskilde. Modelnavnet kan stadig være dokumenteret af registreringskataloget, men Bilblikket opfinder ikke motor-, batteri- eller udstyrsvarianter.

Hvilket drivmiddel har KGM Musso EV?

Kilderne har observeret el for modelserien. Kontrollér altid den konkrete bil, fordi registreringsdata og modelsiden ikke i sig selv identificerer dens præcise variant.

Hvad skal jeg kontrollere før køb af KGM Musso EV?

Kontrollér præcis generation og variant, service- og synshistorik, kilometer, skader, dæk og bremser samt alle funktioner på en grundig prøvekørsel. Kontrollér batteriets dokumenterede tilstand, bilens reelle rækkevidde i dit kørselsmønster, AC/DC-ladeeffekt og om ladehistorik eller garantivilkår kan dokumenteres.

Hvor mange KGM Musso EV er til salg?

4 aktuelle annoncer er med i Bilblikkets nuværende datagrundlag. Antallet kan ændre sig ved næste feedkørsel, og kun kilder med gyldig publiceringsret må indgå i indeksering.