Spring til indhold
Dokumenteret modelsideKatalogdata

Karrosseri ikke dokumenteret · Produktionsår ikke dokumenteret

Mercedes Glc350 D

Kildebaseret modeloverblik med observerede drivmidler, dokumenterede varianter, købspunkter og aktuelt marked. Registreringstal, produktionsår og konkrete annoncer vises som tre forskellige datalag.

Aktuelt annoncefoto af Mercedes Glc350 DAktuelt annoncefoto
Foto fra Bilbasen · Mercedes GLC350 d 3,0 AMG Line Coupé aut. 4Matic 5d · variant, farve og stand kan afvige

Nøgletal for Mercedes Glc350 D

Varianter
0
Til salg
6
Medianpris
412.400 kr.
Typisk liggetid
Ikke tilgængelig

KILDE: Bilbasen · i dag kl. 10.59

Kort svar

Hvad er Mercedes Glc350 D?

Mercedes Glc350 D er registreret uden en dokumenteret karrosserikategori i Bilblikkets katalog uden dokumenteret produktionsperiode. Siden samler 0 dokumenterede varianter og observerede drivmidler som diesel. Der er endnu ikke et publicerbart nyregistreringsgrundlag på modelsiden. Effekten er ikke dokumenteret på modelsiden. 6 biler er til salg i intervallet 398.900 kr.–449.500 kr.

Fra research til konkret bil

Undersøg Mercedes Glc350 D fra de vigtigste vinkler

Gå direkte til udbud, pris, drivmiddel, karrosseri og købskontrol uden at oprette tynde sider for hver tænkelig søgefrase.

Guide til modellen

Det komplette overblik over Mercedes Glc350 D

Få overblik over model, varianter, registreringer og marked. Hvis en oplysning mangler, markerer vi det tydeligt.

Modelprofil

01

Mercedes Glc350 D: karrosseri, periode og anvendelse

Mercedes Glc350 D er dokumenteret i kataloget uden dokumenteret produktionsperiode. Karrosseriet er endnu ikke dokumenteret for Mercedes Glc350 D, så plads, adgang og bagagerum skal vurderes på den konkrete bil.

Det dokumenterede drivmiddel er diesel. Det afgrænser den relevante kontrol af energi, service og totaløkonomi, men identificerer ikke i sig selv den præcise variant. Der er endnu ingen publicerbar variantspecifikation for Mercedes Glc350 D. Modelsiden viser kun de felter, som katalog- og registreringskilderne faktisk dokumenterer.

Dokumenteret periode
uden dokumenteret produktionsperiode
Karrosseri
Ikke dokumenteret
Drivmidler
Diesel

Dansk datagrundlag

02

Mercedes Glc350 D i Danmark: registreringer, udbud og pris

Der er endnu ikke et publicerbart nyregistreringsgrundlag på modelsiden.

6 biler er til salg i intervallet 398.900 kr.–449.500 kr. Den observerede medianudbudspris er 412.400 kr. Prisniveauet skal afgrænses til samme generation, variant, årgang og kilometer, før biler kan sammenlignes meningsfuldt.

Observerede nyregistreringer
Ikke tilgængelig
Aktuelle annoncer
6
Observeret prisinterval
398.900 kr.–449.500 kr.

Variant og brugtbilvalg

03

Sådan sammenligner du brugte Mercedes Glc350 D

Begynd med generation, første registrering, drivmiddel, motor eller batteri, gearkasse og effekt. Der er endnu ingen publicerbar variantspecifikation for Mercedes Glc350 D. Modelsiden viser kun de felter, som katalog- og registreringskilderne faktisk dokumenterer. Variantens egne data er vigtigere end modelseriens højeste eller laveste tal.

Afslut med den konkrete bil: kontrollér service- og synshistorik, kilometer, skader, dæk, bremser og fejlmeddelelser, og prøvekør alle funktioner. Læg forsikring, afgift, finansiering, energi eller brændstof, service og forventet værditab oven i udbudsprisen, før Mercedes Glc350 D sammenlignes med alternativer.

Dokumenterede varianter
0
Effektspænd
Effekten er ikke dokumenteret på modelsiden
Vigtigste kontrol
Kørsel, emissionsudstyr og service

Varianter

Se motor, drivmiddel, gear, effekt og øvrige forskelle mellem varianterne.

Ingen varianter tilgængelige endnu

Vi tilføjer varianterne, så snart vi har pålidelige oplysninger om motor, batteri og udstyr.

Model mod model

Sammenlign Mercedes Glc350 D med relevante alternativer

Vælg en anden model fra hele kataloget, og se forskellene side om side. Sammenligningen kan deles med et almindeligt link.

Sammenlign med en anden model

Relaterede modeller

Andre Mercedes-modeller at undersøge

Prioriteret efter fælles karrosseri, drivmiddel og styrken af det danske registreringsgrundlag.

Modelalternativ

Mercedes 190

Diesel

  • Registreringstal ikke tilgængeligt
Åbn modeloverblik

Modelalternativ

Mercedes 200

Diesel

  • Registreringstal ikke tilgængeligt
Åbn modeloverblik

Modelalternativ

Mercedes 240

Diesel

  • Registreringstal ikke tilgængeligt
Åbn modeloverblik

Modelalternativ

Mercedes A180

Diesel

  • Registreringstal ikke tilgængeligt
Åbn modeloverblik

Modelalternativ

Mercedes A180 D

Diesel

  • Registreringstal ikke tilgængeligt
Åbn modeloverblik

Modelalternativ

Mercedes A200 D

Diesel

  • Registreringstal ikke tilgængeligt
Åbn modeloverblik

Pris og marked

Prisintervallet er observerede udbudspriser — ikke en vurdering af én bestemt bil.

Se prisudvikling
Laveste udbud
398.900 kr.
Højeste udbud
449.500 kr.
Median
412.400 kr.
Datapunkter
6

KILDE: Bilbasen · i dag kl. 10.59

Modelbaseret købsguide

Det skal du undersøge på en brugt Mercedes Glc350 D

Kontrollen skal følge den konkrete generation og variant — ikke kun modelnavnet i annoncen.

01

Identificér generation og variant

Sammenhold modelår, første registrering, motor eller batteri, gearkasse og udstyr. Mercedes Glc350 D kan ændre specifikationer inden for samme modelnavn, så brug data for den konkrete variant.

02

Kørsel, emissionsudstyr og service

Vurder om kørselsmønstret passer til diesel, og kontrollér dokumentation for service, partikelfilter, AdBlue-system og eventuelle fejl på emissionsudstyret.

03

Dokumentér historik og stand

Bed om servicehistorik, synsrapporter, fakturaer og oplysninger om skader eller reparationer. Kilometer, dæk, bremser og fejlmeddelelser skal passe til bilens alder og pris.

04

Sammenlign totaløkonomi

Brug udbudspris som startpunkt — ikke facit. Læg forsikring, afgift, finansiering, energi eller brændstof, service og forventet værditab oveni, før Mercedes Glc350 D sammenlignes med alternativerne.

Behov før modelnavn

Hvem passer Mercedes Glc350 D typisk til?

  • Købere der først vil afklare karrosseri, plads og anvendelse på den konkrete bil.
  • Bilister der prioriterer dokumenteret historik frem for modelnavnet alene.
  • Købere der vil regne udbudspris, drift og værditab sammen før beslutningen.

Mercedes Glc350 D til salg

De senest observerede annoncer vises først.

Se alle 6

Fra research til beslutning

Gå videre med Mercedes Glc350 D

Aktuelle annoncer

Mercedes Glc350 D til salg

Filtrér på pris, årgang, kilometer, drivmiddel og område i det aktuelle udbud.

Markedsudvikling

Følg modelprisen

Se medianpris, udbud og liggetid over tid, når datagrundlaget er tilstrækkeligt.

Månedsbudget

Beregn totaløkonomi

Regn værditab, finansiering, energi, afgift, forsikring og service sammen.

Konkret bil

Slå nummerpladen op

Kontrollér identitet, variant, syn og historik på den bil, du faktisk overvejer.

Hurtige, dokumenterede svar

Ofte spurgt om Mercedes Glc350 D

Hvad koster en brugt Mercedes Glc350 D?

De observerede udbudspriser ligger aktuelt mellem 398.900 kr.–449.500 kr, og medianen er 412.400 kr. Det er udbudspriser og ikke dokumenterede salgspriser eller en vurdering af en bestemt bil.

Hvilke Mercedes Glc350 D-varianter findes her?

Der er endnu ingen variant med en publicerbar specifikationskilde. Modelnavnet kan stadig være dokumenteret af registreringskataloget, men Bilblikket opfinder ikke motor-, batteri- eller udstyrsvarianter.

Hvilket drivmiddel har Mercedes Glc350 D?

Kilderne har observeret diesel for modelserien. Kontrollér altid den konkrete bil, fordi registreringsdata og modelsiden ikke i sig selv identificerer dens præcise variant.

Hvad skal jeg kontrollere før køb af Mercedes Glc350 D?

Kontrollér præcis generation og variant, service- og synshistorik, kilometer, skader, dæk og bremser samt alle funktioner på en grundig prøvekørsel. Vurder om kørselsmønstret passer til diesel, og kontrollér dokumentation for service, partikelfilter, AdBlue-system og eventuelle fejl på emissionsudstyret.

Hvor mange Mercedes Glc350 D er til salg?

6 aktuelle annoncer er med i Bilblikkets nuværende datagrundlag. Antallet kan ændre sig ved næste feedkørsel, og kun kilder med gyldig publiceringsret må indgå i indeksering.