Spring til indhold
Dokumenteret modelsideKatalogdata

Karrosseri ikke dokumenteret · Produktionsår ikke dokumenteret

Opel Cascada

Kildebaseret modeloverblik med observerede drivmidler, dokumenterede varianter, købspunkter og aktuelt marked. Registreringstal, produktionsår og konkrete annoncer vises som tre forskellige datalag.

Aktuelt annoncefoto af Opel CascadaAktuelt annoncefoto
Foto fra Bilbasen · Opel Cascada 1,6 T 200 Cosmo 2d · variant, farve og stand kan afvige

Nøgletal for Opel Cascada

Varianter
0
Til salg
6
Medianpris
154.850 kr.
Typisk liggetid
Ikke tilgængelig

KILDE: Bilbasen · i dag kl. 11.01

Kort svar

Hvad er Opel Cascada?

Opel Cascada er registreret uden en dokumenteret karrosserikategori i Bilblikkets katalog uden dokumenteret produktionsperiode. Siden samler 0 dokumenterede varianter og observerede drivmidler som benzin. Der er endnu ikke et publicerbart nyregistreringsgrundlag på modelsiden. Effekten er ikke dokumenteret på modelsiden. 6 biler er til salg i intervallet 99.800 kr.–219.999 kr.

Fra research til konkret bil

Undersøg Opel Cascada fra de vigtigste vinkler

Gå direkte til udbud, pris, drivmiddel, karrosseri og købskontrol uden at oprette tynde sider for hver tænkelig søgefrase.

Guide til modellen

Det komplette overblik over Opel Cascada

Få overblik over model, varianter, registreringer og marked. Hvis en oplysning mangler, markerer vi det tydeligt.

Modelprofil

01

Opel Cascada: karrosseri, periode og anvendelse

Opel Cascada er dokumenteret i kataloget uden dokumenteret produktionsperiode. Karrosseriet er endnu ikke dokumenteret for Opel Cascada, så plads, adgang og bagagerum skal vurderes på den konkrete bil.

Det dokumenterede drivmiddel er benzin. Det afgrænser den relevante kontrol af energi, service og totaløkonomi, men identificerer ikke i sig selv den præcise variant. Der er endnu ingen publicerbar variantspecifikation for Opel Cascada. Modelsiden viser kun de felter, som katalog- og registreringskilderne faktisk dokumenterer.

Dokumenteret periode
uden dokumenteret produktionsperiode
Karrosseri
Ikke dokumenteret
Drivmidler
Benzin

Dansk datagrundlag

02

Opel Cascada i Danmark: registreringer, udbud og pris

Der er endnu ikke et publicerbart nyregistreringsgrundlag på modelsiden.

6 biler er til salg i intervallet 99.800 kr.–219.999 kr. Den observerede medianudbudspris er 154.850 kr. Prisniveauet skal afgrænses til samme generation, variant, årgang og kilometer, før biler kan sammenlignes meningsfuldt.

Observerede nyregistreringer
Ikke tilgængelig
Aktuelle annoncer
6
Observeret prisinterval
99.800 kr.–219.999 kr.

Variant og brugtbilvalg

03

Sådan sammenligner du brugte Opel Cascada

Begynd med generation, første registrering, drivmiddel, motor eller batteri, gearkasse og effekt. Der er endnu ingen publicerbar variantspecifikation for Opel Cascada. Modelsiden viser kun de felter, som katalog- og registreringskilderne faktisk dokumenterer. Variantens egne data er vigtigere end modelseriens højeste eller laveste tal.

Afslut med den konkrete bil: kontrollér service- og synshistorik, kilometer, skader, dæk, bremser og fejlmeddelelser, og prøvekør alle funktioner. Læg forsikring, afgift, finansiering, energi eller brændstof, service og forventet værditab oven i udbudsprisen, før Opel Cascada sammenlignes med alternativer.

Dokumenterede varianter
0
Effektspænd
Effekten er ikke dokumenteret på modelsiden
Vigtigste kontrol
Motor, service og prøvekørsel

Varianter

Se motor, drivmiddel, gear, effekt og øvrige forskelle mellem varianterne.

Ingen varianter tilgængelige endnu

Vi tilføjer varianterne, så snart vi har pålidelige oplysninger om motor, batteri og udstyr.

Model mod model

Sammenlign Opel Cascada med relevante alternativer

Vælg en anden model fra hele kataloget, og se forskellene side om side. Sammenligningen kan deles med et almindeligt link.

Sammenlign med en anden model

Relaterede modeller

Andre Opel-modeller at undersøge

Prioriteret efter fælles karrosseri, drivmiddel og styrken af det danske registreringsgrundlag.

Modelalternativ

Opel Adam

Benzin

  • Registreringstal ikke tilgængeligt
Åbn modeloverblik

Modelalternativ

Opel Agila

Benzin

  • Registreringstal ikke tilgængeligt
Åbn modeloverblik

Modelalternativ

Opel Astra

Benzin · Diesel

  • Registreringstal ikke tilgængeligt
Åbn modeloverblik

Modelalternativ

Opel Corsa

Benzin · Diesel

  • Registreringstal ikke tilgængeligt
Åbn modeloverblik

Modelalternativ

Opel Crossland

Benzin · Diesel

  • Registreringstal ikke tilgængeligt
Åbn modeloverblik

Modelalternativ

Opel Gt

Benzin

  • Registreringstal ikke tilgængeligt
Åbn modeloverblik

Pris og marked

Prisintervallet er observerede udbudspriser — ikke en vurdering af én bestemt bil.

Se prisudvikling
Laveste udbud
99.800 kr.
Højeste udbud
219.999 kr.
Median
154.850 kr.
Datapunkter
6

KILDE: Bilbasen · i dag kl. 11.01

Modelbaseret købsguide

Det skal du undersøge på en brugt Opel Cascada

Kontrollen skal følge den konkrete generation og variant — ikke kun modelnavnet i annoncen.

01

Identificér generation og variant

Sammenhold modelår, første registrering, motor eller batteri, gearkasse og udstyr. Opel Cascada kan ændre specifikationer inden for samme modelnavn, så brug data for den konkrete variant.

02

Motor, service og prøvekørsel

Kontrollér serviceintervaller, olieforbrug, tandrem eller kæde efter den konkrete motors krav, og prøvekør bilen fra kold motor uden at skjule lyd eller vibrationer.

03

Dokumentér historik og stand

Bed om servicehistorik, synsrapporter, fakturaer og oplysninger om skader eller reparationer. Kilometer, dæk, bremser og fejlmeddelelser skal passe til bilens alder og pris.

04

Sammenlign totaløkonomi

Brug udbudspris som startpunkt — ikke facit. Læg forsikring, afgift, finansiering, energi eller brændstof, service og forventet værditab oveni, før Opel Cascada sammenlignes med alternativerne.

Behov før modelnavn

Hvem passer Opel Cascada typisk til?

  • Købere der først vil afklare karrosseri, plads og anvendelse på den konkrete bil.
  • Bilister der prioriterer dokumenteret historik frem for modelnavnet alene.
  • Købere der vil regne udbudspris, drift og værditab sammen før beslutningen.

Opel Cascada til salg

De senest observerede annoncer vises først.

Se alle 6
Foto af Opel Cascada 1,6 T 170 Cosmo 2d

Opel Cascada 1,6 T 170 Cosmo 2d

2015 · 95.000 km · Benzin · Manuelt gear

Frederikshavn

159.800 kr.Prisvurdering ikke tilgængeligBilbasen · i dag kl. 11.01

Fra research til beslutning

Gå videre med Opel Cascada

Aktuelle annoncer

Opel Cascada til salg

Filtrér på pris, årgang, kilometer, drivmiddel og område i det aktuelle udbud.

Markedsudvikling

Følg modelprisen

Se medianpris, udbud og liggetid over tid, når datagrundlaget er tilstrækkeligt.

Månedsbudget

Beregn totaløkonomi

Regn værditab, finansiering, energi, afgift, forsikring og service sammen.

Konkret bil

Slå nummerpladen op

Kontrollér identitet, variant, syn og historik på den bil, du faktisk overvejer.

Hurtige, dokumenterede svar

Ofte spurgt om Opel Cascada

Hvad koster en brugt Opel Cascada?

De observerede udbudspriser ligger aktuelt mellem 99.800 kr.–219.999 kr, og medianen er 154.850 kr. Det er udbudspriser og ikke dokumenterede salgspriser eller en vurdering af en bestemt bil.

Hvilke Opel Cascada-varianter findes her?

Der er endnu ingen variant med en publicerbar specifikationskilde. Modelnavnet kan stadig være dokumenteret af registreringskataloget, men Bilblikket opfinder ikke motor-, batteri- eller udstyrsvarianter.

Hvilket drivmiddel har Opel Cascada?

Kilderne har observeret benzin for modelserien. Kontrollér altid den konkrete bil, fordi registreringsdata og modelsiden ikke i sig selv identificerer dens præcise variant.

Hvad skal jeg kontrollere før køb af Opel Cascada?

Kontrollér præcis generation og variant, service- og synshistorik, kilometer, skader, dæk og bremser samt alle funktioner på en grundig prøvekørsel. Kontrollér serviceintervaller, olieforbrug, tandrem eller kæde efter den konkrete motors krav, og prøvekør bilen fra kold motor uden at skjule lyd eller vibrationer.

Hvor mange Opel Cascada er til salg?

6 aktuelle annoncer er med i Bilblikkets nuværende datagrundlag. Antallet kan ændre sig ved næste feedkørsel, og kun kilder med gyldig publiceringsret må indgå i indeksering.